Podróż do krainy snu

Luna_Emily_Martin_7

Luna_Emily_Martin_6

Luna_Emily_Martin_1

Luna_Emily_Martin_2

Luna_Emily_Martin_9

Luna_Emily_Martin

Luna_Emily_Martin_3

Luna_Emily_Martin_4

Luna_Emily_Martin_14

Luna_Emily_Martin_8

Luna_Emily_Martin_13

Luna_Emily_Martin_12

Luna_Emily_Martin_11

Luna_Emily_Martin_5

Luna_Soft_Gallery

Luna_Emily_Martin_17

Luna_Emily_Martin_19

Luna_Soft_Gallery_2Uwielbiam ilustracje Emily Winfield Martin, jestem szczęściarą, że mogę podziwiać je i na papierze i na tkaninie. Pierwszy raz naknęłam się na nie kilka lat temu i często do nich wracałam ciesząc oczy melancholijnym, poetyckim i baśniowym klimatem. Gdy dowiedziałam się, że Rock Your Baby szyje ubranka z grafikami tej artystki nie zawahałam się sprowadzić koszulki aż z Australii. Udało mi się zdobyć t-shirt z moim ulubionym motywem bandit girl. O dziwo przesyłka była darmowa i szybka, t-shirt pzeceniony, więc wyszło idealnie.
Później przyszedł czas na książkę, co prawda anglojęzyczną, ale to w niczym nie przeszkadza, krótki tekst jest właściwie tylko drobnym dodatkiem do historii opowiedzianej sugestywnym językiem obrazu. Dreaming Animals: A Bedtime Story to jedna z najpiękniejszych książek na dobranoc jaką znam, wyjątkowa. Zabiera dzieci w magiczną podróż do krainy snu, w której wszystko jest możliwe. Dzieci podróżują na skrzydłach ćmy, grzbiecie niedźwiedzia czy tygrysa, przez krainę elfów i podwodnych nimf. Celem podróży jest księżyc i otaczające go gwiazdy, czekające na niebie specjalnie na nas.

Książka pochodzi z księgarni Kraina Książek, która jest głównym źródłem, w którym zaopatruję się w obcojęzyczną literaturę. Dla mnie zawsze była takim polskim Amazonem, oferuje dostęp do wielu książek z całego świata. Książki najczęściej sprowadzane są z zagranicy na zamówienie i trzeba na nie trochę poczekać, ale wysyłka powyżej 50zł jest gratis.

Emily Martin: Dream Animalst-shirt: Rock Your Babyspódnica: Soft Gallery